panel top

Gülüş Tasarımı (Smile Makeover)

Gülüş Tasarımı (Gülüş Dizaynı) Nedir?

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüş sağlamaktır. Sizin bir takım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.

Size yakışan estetik gülüş ifadesini belirlerken yüz şekliniz, cinsiyetiniz, yaşınız, gülüş şekliniz, dişlerinizin sıralanışı ve renkleri, dudaklarınız, ve dişetleriniz önemli rol oynamaktadır.

Gülüş tasarımına ilk önce yüz hattınızın hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilerek başlanır. Kişinin yüzündeki hatlar dişlerin hangi formda seçilmesi gerektiğini bize gösterir.

Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Dişlerde de aynı paralellik vardır.

Kadınlarda Estetik Gülüş

Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner, Gülme hattı yukarı doğru kavislidir, Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur, Komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır.

Erkeklerde Estetik Gülüş

Komşu dişler daha düz bir hatta birleşirler, Dişlerin hatları daha belirgindir, Gülme hattı daha düzdür.panel top